Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı!

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Düzce'nin Yığılca ve Akçakoca ilçelerinde etkili olan sel birçok insanın sular altında kalmasına neden olmuştu. Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarısında Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz bölgeleri için ciddi uyarılar yapıldı. İstanbul hava durumu hakkında da bilgilendirme yapan Meteoroloji; bugün sağanak yağışlı bir havanın beklendiğini açıkladı. En düşük hava sıcaklığının 12 derece en yüksek hava sıcaklığının da 19 derece olması bekleniyor. 26 Kasım Salı ve 27 Kasım Çarşamba günleri de aynı şekilde İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor.

AŞIRI YAĞIŞ VE SEL UYARISI!

Yağışların; Muğla ve Antalya il genellerinde çok kuvvetli, Muğla Merkez, Datça, Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ile Antalya Merkez, Aksu, Döşemealtı, Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 Kg/m² ve üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

Yağışların; İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Burdur ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; güneydoğu yönlerden Ege ile Batı Akdeniz'de fırtına (60-80 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

ZONGULDAK °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı