Meteoroloji uyardı...Yağmur ve fırtına geliyor!

Meteoroloji uyardı...Yağmur ve fırtına geliyor!

Hava durumu 3 Ekim Meteoroloji raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyi ile Edirne ve çevresi için sağanak yağış, Marmara’nın batısı için şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Öte yandan hafta sonu sıcaklıkların 12 derece birden düşmesi ve özellikle batı kesimlerde yarından itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile gece saatlerinde Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Öte yandan sıcaklıkların yurdun genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

FIRTINA UYARISI

Rüzgarın bugün Marmara'nın batısı ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu