Meteoroloji uyardı ! Yağmur alarmı: İstanbul için saat verildi!

Meteoroloji  uyardı ! Yağmur alarmı: İstanbul için saat verildi!

İstanbul hava durumu 21 Ağustos Çarşamba raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan ve bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği sel felaketi sonrası İstanbullular bugün ki yağmur uyarısı ile ilgili detayları yakından takip ediyor. Meteoroloji tarafından saat verilip İstanbullular sağanak yağışa karşı uyarıldı. Peki, yağmur ne zaman başlayacak? İşte 21 Ağustos hava durumu raporu…

Hava durumu raporu, bugün özellikle İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız tarafından merakla araştırılıyor. Hatırlanacağı gibi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir bugün için sağanak yağış, sel ve su baskını uyarıları yapılmıştı. İstanbul’da geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan sağanak yağış sonrası Aksaray ve Eminönü sular altında kalmış alt geçitleri ve tramvay istasyonlarını su basmıştı. Yaşanan felakette ayrıca Unkapanı alt geçitte bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Meydana gelen sel felaketi sonrası İstanbul bugün alarma geçti. Aksaray ve Eminönü’nde ekstra tedbirler alındı. Öte yandan vatandaşlar yağmurun ne zaman saat kaçta yağacağını ve bugün İstanbul hava durumu raporundaki detayları merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından21 Ağustos hava durumu raporu yayınlandı. Peki, bugün yağmur saat kaçta yağacak? İşte son tahminler…

HAVA DURUMU (21 AĞUSTOS)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce ve Sakarya çevrelerinde, öğleden itibaren Batı Karadeniz geneli ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Bu sabah saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz geneli ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (21-50 kg/m²) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL ALARMA GEÇTİ

Günlerdir özellikle İstanbul için yapılan sağanak yağış uyarısı Megakent adeta alarma geçti. Alt geçitlerde yağmura karşı ekstra tedbirler alındı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporuna göre İstanbul’da yağmurusun saat 12.00 – 18.00 arasında etkili olması bekleniyor. Öte yandan vatandaşlar sel ve ani su baskınlarına karşı da tedbirli olmaya davet edildi. Sıcaklıkların ise İstanbul’da bugün 29 derece dolaylarında seyretmesi tahmin ediliyor.

CNNTURK