Meteoroloji saat verdi: Yağmur geliyor !

Meteoroloji saat verdi: Yağmur geliyor !

 

Meteoroloji Genel Müdürülüğü (MGM) tarafından 6 Eylül Pazartesi günü hava durumu raporu yayınlandı. Hava durumunda yer alan bilgilere göre özellikle öğle saatleri itibariyle yurdun birçok bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Yine hava durumu tahmin raporuna göre Marmara Bölgesi'nin güneyinde yer alan illerde de şiddetlü rüzgar ve fırtınanın özellikle öğle saatlerinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki, bugün yani haftanın son gününde hava durumu nasıl? İşte, 6 Eylül güncel hava durumu raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Özellikle öğle saatlerinde Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Sakarya, Giresun, Artvin çevreleri ile Kocaeli, İzmir ve Aydın’ın doğu, Manisa'nın güney kesimleri, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Bununla birlikte sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara Bölgesi'nin güneyi ile Kuzey Ege'de kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İSTANBUL °C, 28°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 30°C
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 29°C
Parçalı bulutlu

CNNTURK