EYLÜL’DE MERKÜR KURALLARI GEÇERLİ

EYLÜL’DE MERKÜR KURALLARI GEÇERLİ

Astrolojinin haberci gezegeni Merkür Eylül ayına damga vuruyor.

Sıcak bir Yaz’ın ardından Sonbahar tatlı esintisini hissettirmeye başlıyor. İletişimin, haberleşmenin, zihinsel aktivitenin çoğalacağı bu dönemde, atacağımız her adımı ince ince düşündüğümüzde, güzelliklerin bizimle olacağı bir ay bizi bekliyor.

Astrolojide her gezegen ayrı bir anlam taşıyor. İletişimle ilgili konuları ve gündelik ifade ve etkileşimi temsil eden Merkür Eylül ayında yönetici dolayısıyla güçlü olduğu Başak burcunda ilerliyor ve yine Başak burcundaki Güneş ile birlikte gündemi belirliyor.

Merkür yalnızca iletişim ve haberleşmeyi belirlemekle kalmıyor. Ayrıca koordinasyon, esneklik, beceri ve bilgi gerektiren her alanda etkisini gösterecek. 

Eylül ayı geride bıraktığımız son sekiz ayın muhasebesini yapabileceğimiz fırsatlar sunuyor. Bir nevi hasat mevsimi olarak adlandırabiliriz aslında Eylül’ü. Başardıklarımızın, yaptıklarımızın, ürettiklerimizin meyvelerini toplamaya hazırız. Çalışkan ve üretken tarafımızı güçlü bir şekilde ortaya koyabilir, ince detaylar üzerinde sıkı bir şekilde çalışabiliriz.

Merkür yönetici olduğu burçta ilerlerken becerikliliğimizi, pratik zekamızı çok daha güçlü bir şekilde ortaya koyabiliriz. Hesap işlerinde oldukça başarılı olabiliriz. Koordinasyon gerektiren her konuda iyi bir performans sergileyebiliriz. Merak ve öğrenme isteğimizin de tetikleneceği bir döneme ilerlerken etrafımızda olup biten her şey hakkında bilgi ve haber toplayabiliriz.

Görüşme, pazarlık ve anlaşmalar açısından da bereketli olabilecek bir ay bizi bekliyor. Uzlaşma gerektiren konulara odaklanabilir, aklımızı kullanarak hareket etmede zorlanmayabiliriz.

Merkür analiz yapmak, konsantre olmak, odaklanmak için eşsiz bir ortam sunuyor. Bugüne dek içinden çıkamadığımız konuların üzerine gitmek, zihnimizi çalıştırmak için iyi bir dönem. Zor dersleri anlamamız bu dönemde çok daha kolaylaşacak gibi görünmekte. Mükemmeliyetçi davranabilir, eleştirel yönümüzü ortaya çıkarabiliriz. Ancak bu kadar analitik düşünüp hareket ederken büyük resmi kaybetmediğimizden de emin olmaya çalışmalıyız.

Merkür iletişim gücümüzü ortaya koymamız için fırsatlar sunacak. Dil becerilerimizi geliştirebilir ve sergileyebilir, kendimizi daha doğru, net ve açık bir şekilde ifade edebilir, bize anlatılıp söylenenleri çok daha kolay anlayabiliriz. Bu anlamda yazı ve mesajların, konuşmaların havada uçuşacağı bir dönem bizi bekliyor. İçimizdeki iletişimciyi ortaya çıkarma zamanındayız.